بعد از خرید گیفت کارت پلاس از گیم رنتر، می‌تونید از این راهنمای تصویری استفاده کنید تا به راحتی فعالسازی رو انجام بدید. 👇🏻

📍 توجه مهم: بعضی از فروشگاه‌های نامعتبر، با درخواست یوزرنیم و پسورد شما، مراحل زیر رو خودشون انجام می‌دن تا شما متوجه ریجن پلاس نشید؛ و با این روش، پلاس ترکیه یا سایر ریجن‌های ارزان‌تر رو به قیمت بالا و با اسم ریجن اروپا و آمریکا به شما می‌فروشند. مراقب این افراد سودجو باشید و کد پلاس رو خودتون شخصا در کنسول وارد کنید.

ساخت اکانت با ریجن جدید در PlayStation 4

1. از اکانت پلی استیشن فعلی خارج بشید (Log Out) و گزینه New User  رو بزنید.

2. در اینجا، گزینه Create New User رو انتخاب کنید.

3.  گزینه Accept رو بزنید و با قوانین پلی استیشن موافقت کنید تا وارد مرحله بعد بشید.

4.  اگه این صفحه (تصویر زیر) رو مشاهده کردید، Next رو انتخاب کنید.

5.  در این بخش، گزینه آخر New to PlayStation Network? Create an Account رو بزنید و بعد ایمیل جدید و مشخصات درخواست شده مثل پسورد جدید یا تاریخ تولد  رو وارد کنید.

6. اگه پیغامی شبیه عکس زیر دریافت کردید، گزینه Sign Up Now رو انتخاب کنید و وارد مرحله بعد بشید.

7.  در این کادر، کشور یا Country/Region رو به کشوری که گیفت کارتش رو خریداری کردید تغییر بدید. مثلا اگه پلاس ریجن آمریکا گرفتید، کشور رو United States انتخاب کنید، اگه ترکیه هست، Turkey و اگه انگلیس هست، United Kingdom رو بزنید. ولی بهتره که زبان رو تغییر ندید و همون English باقی بذارید و بعد Next رو بزنید.

8.  برای مرحله بعد، باید یک کد پستی معتبر از اینترنت پیدا کنید که مربوط به ریجن کد گیفت کارت شما باشه. مثلا اگه کد با ریجن آمریکا تهیه کردید، کد پستی یکی از شهرهای همین کشور رو وارد کنید و ایالت (State) و شهر (City) رو هم مطابق با همون انتخاب کنید. در تصویر زیر، کد پستی مربوط به شهر Seattle هست و به همین خاطر استان هم Washington انتخاب شده.

9. بعد از وارد کردن فیک آدرس در کادر، گزینه Confirm  رو بزنید و روند ساخت اکانت رو ادامه بدید. مواردی که بعد از این مرحله مشاهده می‌کنید، تاثیری روی ریجن اکانت ندارند. بنابراین، با توجه به نیاز و سلیقه خودتون انتخاب‌شون کنید تا در نهایت اکانت جدیدتون ساخته بشه.

10.بعد از تکمیل مراحل ساخت اکانت، حالا باید وارد بخش Settings بشید و Account Management رو بزنید. بعد با زدن گزینه Activate as Your Primary PlayStation 4 اکانت جدیدتون رو پرایمری بکنید.

11. در نهایت، وارد این صفحه بشید 👉🏻 و با استفاده از راهنمای تصویری، کد گیفت کارت رو روی اکانت جدید وارد کنید تا پلاس فعال بشه.

12. حالا پلاس شما آماده استفاده هست. بعد از دانلود کردن بازی‌ها، می‌تونید به اکانت اصلی خودتون سوییچ کنید و بازی‌ها رو روی همون انجام بدید تا سیوها و تروفی‌ها روی اکانت شخصی‌تون باشه.

ساخت اکانت با ریجن جدید در PlayStation 5

1. از اکانت پلی استیشن فعلی خارج بشید (Log Out) و گزینه  Add User  رو بزنید.

2. در صفحه بعد گزینه Get Started رو بزنید.

3. حالا تیک بخش I Agree رو فعال کنید و بعد Confirm رو انتخاب کنید.

4. در این قسمت، گزینه Create an Account رو بزنید.

5. تاریخ تولدتون رو وارد کنید و Next رو بزنید.

6.  در این کادر، کشور یا Country/Region رو به کشوری که گیفت کارتش رو خریداری کردید تغییر بدید. مثلا اگه پلاس ریجن آمریکا گرفتید، کشور رو United States انتخاب کنید، اگه ترکیه هست، Turkey و اگه انگلیس هست، United Kingdom رو بزنید. ولی بهتره که زبان رو تغییر ندید و همون English باقی بذارید و بعد Next رو بزنید.

7. ایمیل جدید و پسوردتون رو در کادر زیر وارد کنید.

8.  یک نام و نام خانوادگی وارد کنید.

9.  برای مرحله بعد، باید یک کد پستی معتبر از اینترنت پیدا کنید که مربوط به ریجن کد گیفت کارت شما باشه. مثلا اگه کد با ریجن آمریکا تهیه کردید، کد پستی یکی از شهرهای همین کشور رو وارد کنید و ایالت (State) و شهر (City) رو هم مطابق با همون انتخاب کنید. در تصویر زیر، کد پستی مربوط به شهر San Francisco هست و به همین خاطر استان هم California  انتخاب شده.

10. بعد از وارد کردن فیک آدرس در کادر، گزینه Next  رو بزنید و روند ساخت اکانت رو ادامه بدید. مواردی که بعد از این مرحله مشاهده می‌کنید، تاثیری روی ریجن اکانت ندارند. بنابراین، با توجه به نیاز و سلیقه خودتون انتخاب‌شون کنید تا در نهایت اکانت جدیدتون ساخته بشه. 

11.بعد از تکمیل مراحل ساخت اکانت، حالا باید وارد بخش Settings بشید و Users and Accounts رو بزنید و بعد وارد قسمت Other بشید. حالا گزینه Console Sharing and Offline Play رو به حالت Enable تغییر بدید.

12.  در نهایت، وارد این صفحه بشید 👉🏻 و با استفاده از راهنمای تصویری، کد گیفت کارت رو روی اکانت جدید وارد کنید تا پلاس فعال بشه.

13. حالا پلاس شما آماده استفاده هست. بعد از دانلود کردن بازی‌ها، می‌تونید به اکانت اصلی خودتون سوییچ کنید و بازی‌ها رو روی همون انجام بدید تا سیوها و تروفی‌ها روی اکانت شخصی‌تون باشه